Specjalizujemy się praniu mebli tapicerowanych tj: kanapy, wersalki, fotele, narożniki, krzesła, pufy. Usługą czyszczenia tapicerki zajmujemy się u klienta. Również zajmujemy się sprzątaniem wnętrz samochodów począwszy od odkurzania po ozonowanie.

Jak wygląda pranie obić mebli tapicerowanych?

Na początku jak kupimy naszą nową kanapę jest ona piękna i pachnąca, jednak korzstając z niej z czasem nasz mebel już nie jest tak ładny, gdyż plamy stają się jej zmorą, nie dają sie usunąć jak kiedyś wilgotną szmatką - robią się jeszcze większe zacieki. A to dlatego, że mebel - tak jak my regularnie pierzemy swoje ubrania - tak i nasza kanapa potrzebuje regularnie dogłębnego prania.

Z pomocą przychodzi firma Dżinn, która świadczy usługi prania tapicerki głównie u klientów w domu. Czyszczenie ma na celu usunięcie plam, nieprzyjemnych zapachów - doprowadzenie mebla do stanu możliwie jak najbardziej zbliżonego do nowego. Do tego celu używany profesjonalnych ekstraktorów marki Santoemma, oraz markowych środków. Oczywiście poza standardowym czyszczeniem czy odplamianiem wykonujemy na życzenie klienta ich dezynfekcję oraz neutralizację.

efekt prania dżinn.eu efekt prania dżinn.eu

Neutralizacja to usuwanie nieprzyjemnych zapachów. Piorąc dywany oraz tapicerki używamy środków biodegradowalnych, nie szkodliwych oraz nie uczulających. Po takiej usłudze mebel nie ma żadnego zapachu, jednak na prośbę klienta wykonujemy deodoryzację - spryskanie naturalnym środekiem zapachowy na bazie kwiatów (usługa bezpłatna), bądź w przypadku mebli zasikanych przez zwierzęta domowe - neutralizację spryskując po jego wyczyszczeniu środkiem trwale usuwającym zapach uryny. Firma posiada też specjalistyczną chemię usuwającą roztocza.

Przed przystąpieniem do czyszczenia mebli zawsze spryskujemy plamy prespreayem - środkiem odplamiającym, zmiękczającym tkaninę.

Stosujemy odplamiacze bez chloru, nie uczulające, ale wystarczająco mocne aby skutecznie usunąć nawet stare plamy z:

 • kawy, herbaty,
 • wina,
 • tłuste plamy,
 • keczupu,
 • moczu,
 • tuszu,
 • krwi.
 • Ponadto nawet "zwykłe" czyszczenie zabija drobnoustroje. Oczywiście na Państwa życzenie możemy po usłudze spryskać mebel pięknym naturalnym i odświeżającym zapachem (w cenie usługi), bądź za dopłatą usunąć te dokuczliwe.


  Praktyczne szczegóły prania mebli tapicerowanych.

  Czyszczenie odbywa sie za pomocą ekstraktorów - odkurzaczy wodnych, dlatego zamawiając usługę należy udostępnić dojście do wody, prądu oraz ręcznik bądź mop w celu zabezpieczenia podłogi przed pochlapaniem. Jeśli podłoga jest świeżo po cyklinowaniu i lakier jest miękki wówczas należy przestawić mebel w miejsce, w którym to podłoga nie będzie wrażliwa na wodę.

  Przed przystąpieniem do pracy pracownik mówi o ostatecznej cenie (koszty prania zależą od rodzaju, wielkości oraz stopnia zabrudzenia.
  Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w naszym cenniku.)

  kanapa przed kanapa po

  Etapy prania tapicerki.

  Pierwszym etapem prania jest odplamianie - spryskiwanie miejsc szczególnie brudnych mocnym środkiem chemicznym (środki używane przez naszą firmę są bezwonne, nie uczulające). Po kilku minutach prespray zaczyna działać i przystępujemy do prania ekstrakcyjnego wypłukując brud z tkaniny oraz górnej warstwy pianki. Nigdy nie przemaczamy tapicerki, gdyż powoduje to potem problemy ze schnięciem. Końcowym etapem jest zebranie pozostałości wilgoci. Po praniu należy odczekać kilka godzin na wyschnięcie mebla.


  Pranie tapicerki w samochodach praktyczne wskazówki.

  Pranie obejmuje czyszczenie foteli, boczków drzwi, bagażnika, podsufitki oraz podłogi. Wszystkie rzeczy na widoku (w tunelu środkowym, w kieszeni drzwi itd) muszą być zabrane. Oraz należy otworzyć szyby.

  Przed przystąpieniem do czyszczenia pracownik dokładnie odkurza samochód, następnie spryskuje większe plamy i przystępuje do prania ekstrakcyjnego. Firma Dżinn używa środków ekologicznych nie powodujących uczuleń oraz podrażnień. Po usłudze samochód należy zostawić z uchylonymi oknami do czasu wyschnięcia tapicerki. Koszt prania uzależniony jest od miejsca wykonywania usługi, wielkości auta oraz stopniu jego zabrudzenia. Szczegółowy cennik znajdziecie Państwo tu.

  wnętrze auta