mycie okien oraz przeszkleń

Dbamy o ramy okienne.

Tak jak sprzątamy regularnie tak samo musimy dbać o czystość naszych okien zwłaszcza jeśli mieszkamy przy ruchliwej ulicy, bądź małe dzieci lubią paluszkami mazać szyby. Przed przystąpieniem do mycia szyb należy pamiętać i ramach okiennych ulega ona zabrudzeniu, zanieczyszczenia atmosferyczne od zewnątrz, w środku pochlapana, lepka, okurzona bądź żółta od dymu tytoniowego. Ramy są plastikowe i białe przy nieodpowiedniej pielęgnacji mogą żółknąć. Dlatego zawsze zaczynamy od czyszczenia ram przed myciem szyb. Właściwa kolejność działań to prosty sposób na to, żeby uniknąć takiej sytuacji.

W zakres czynności wliczamy mycie przeszkleń na wysokości 4 metrów. Nie używany papieru do przecierania szyb - przez co nie tworzą się smugi. Bazujemy tylko na wloskich myjkach oraz parownicach firmy karcher, które doskonale sie nadają do precyzyjnego usuwania brudu w zakamarkach ram.

mycie_okien dżinn.eu

Mycie okien bez smug.

Po dokładnym wyczyszczeniu ram przystępujemy do mycia szyb. W tym celu na początku myjemy okna z grubsza usuwając zanieczyszczenia stałe i odkurzaczem do szyb zbieramy. Następnie spryskujemy szyby i przecieramy zmywakiem. Na konic gumowym zbierakiem usuwamy wodę z szyb przecierając papierem dookoła ramy. Aby myć okna bez smug nie należy przecierać szyb papierem, mikrofibrą.

mycie-okien